?> Ako sa nezblázniť z Vianoc - 10 tipov - NAAJ.sk
Naaj.sk > Poradca > Desať tipov ako sa nezblázniť z Vianoc

Desať tipov ako sa nezblázniť z Vianoc

Ako sa nezblázniť z Vianoc a nestráviť čas iba varením, pečením, upratovaním a nakupovaním darčekov? Vianoce sú hlavne pre deti a na rodičoch zostáva pripraviť tú pravú vianočnú atmosféru. To sa často nezaobíde bez stresu a nervov. Pár tipov ako to všetko zvládnuť v pokoji.

Vianoce sú najnáročnejším obdobím roka pre Vaše nervy | Ilustračné foto

Neupratujte

Nebuďte otrokmi upratovania. Zapojte do tejto činnosti celú rodinu alebo zaplaťte šikovnej študentke, ktorá si pred Vianocami hľadá drobný privýrobok. Ak nechcete nikoho cudzieho vpustiť domov, stačí, keď utriete prach, umyte dlážky a povysávajte. Zapáľte vonné sviečky a tešte sa na návštevy.Ak nechcete nikoho cudzieho vpustiť domov, stačí, keď utrite prach, vytrite a vyprázdnite do dna. Zapáľte vonné sviečky a tešte sa na návštevy ..

Nepečte, pokiaľ k tomu nemáte vzťah

Tiež Vás rozčuľujú otázky Vašich priateliek, koľko druhov koláčov tento rok upečiete? Miesto úmorného vykrajovania zájdite do vyhlásenej cukrárne a nechajte si cukrovinky upiecť od profesionálov.

Píšte si zoznamy

Napadol Vás včera skvelý darček pre Vášho partnera, ale dnes si už nemôžete spomenúť, o čo išlo? Akonáhle Vás niečo napadne, ihneď si to zapíšte do svojho diára alebo e-bloku v mobile. Navyše si do neho môžete poznamenať, kedy je potrebné kúpiť vianočný stromček, kedy upratať a aké bude štedrovečerné menu. Potom už len stačí vyraďovať jednotlivé položky v zoznamoch.

Nakupujte cez internet

Z pohodlia domova môžete nakúpiť všetky darčeky. Vyhnete sa tak preplneným nákupným centrám a ušetríte svoje nervy pri dlhých radoch pri pokladniach. Naviac nákup z domova si skvele užijete a ešte narazíte na originálne darčeky, ktoré v bežnom obchode nezoženiete.

Nenechávajte veci na poslednú chvíľu

Máte od detstva vo zvyku nechávať veci na poslednú chvíľu? Hovoríte si, že pečenie počká a nákup darčekov tiež neponáhľa? Riešte jednotlivé úlohy postupne a včas a nie až pár dní pred Štedrým dňom. Uvidíte, že tým odpadne nepríjemný stres a získate viac času pre seba a svojich blízkych.

Neutrácajte za zbytočnosti

Konečne ste si urobili čas na nakupovanie vianočných darčekov. Záplava vecí v obchodných centrách Vás nabáda k neuváženým nákupom. Ešte než vyrazíte na nákupy alebo začnete objednávať tovar z internetu, napíšte si, čo komu chcete kúpiť a držte sa toho. Nekupujte ďalšie zbytočné veci len pre to, že sú za výhodnú cenu.

Utečte zo stereotypu

Zvlášť ak už sú deti veľké, nemáte dôvod zostávať o sviatkoch doma. Vezmite partnera cez Vianoce do kúpeľov alebo na hory, kde sa o Vás postarajú profesionáli. Variantom je tiež návšteva reštaurácie, ktorá ponúka štedrovečerné menu.

Doprajte si relax

Nezabudnite relaxovať. Kúpte darčekové poukazy aj sami sebe a nechajte sa rozmaznávať v kozmetickom salóne alebo si choďte zacvičiť. Každý deň aspoň hodinu odpočívajte. Môžete si tiež zrekapitulovať, čo sa Vám v uplynulom roku podarilo a čo by ste v budúcom roku chceli zmeniť. Večer si ľahnite do postele s Vašou obľúbenou knižkou a ponorte sa do deja.

Utečte z dosahu médií

Vianočné šialenstvo sa na Vás valí ako lavína ako z televízie a rádia, tak z tlače a internetu. Povedzte tejto mediálnej masáži "stop". Choďte sa prejsť do prírody alebo si pretiahnuť telo do posilňovne. Môžete si prečítať zaujímavú knižku bez vianočnej tematiky, namaľovať svoje pocity na plátno alebo sa naučiť hrať na hudobný nástroj.

Nestresujte sa diétami

Čo si budeme nahovárať, vydržať pozerať sa na všetky tie lákadlá na jedálenských stoloch je nad sily väčšiny tích čo držia diétu. Doprajte si cez Vianoce dobré jedlo, pitie a cukrovinky. Vari neviete, že jedlo zaháňa chmáry? A Vy potrebujete vo vianočnom zhone pevné nervy a veselú myseľ. Akonáhle vianočné sviatky skončia, prejdite na vyváženú a zdravú stravu, ktorá Vás čoskoro dostane späť do formy. Pár tipov ako dostať prebytočné kilá preč nájdete napríklad v tomto článku.

Copyright © 2021 Marek Stanovský, všetky práva vyhradené

Kontakt na prevádzkovateľa

O projekte NAAJ.sk

Právna doložka