?> Veľký sprievodca svetom pôžičiek
Naaj.sk > Financie > Pôžičky

Rychlé pôžičky online

Naaj.sk – Rady, tipy, porovnania


Peniaze ľahko a rýchlo - pôžička bez doloženia príjmov - bez nahliadnutia do registrov - peniaze ihneď do 10 minút ... Týmito a podobnými slogany sa online pôžičky hlásia o Vašu priazeň.

Behom 5 minút Vám pomôžeme nájsť takú, s ktorou preklenúť akútne finančné problémy bez zbytočných rizík. Pripravili sme pre Vás Veľkého sprievodcu svetom mikropôžičiek, vďaka ktorému môžete získať pôžičku rýchlo, pohodlne a hlavne bezpečne a lacno.

Prečo platiť za úver poplatky, keď môžete mať pôžičku úplne zadarmo? Načo sa zdržovať s platením registračného poplatku, keď existujú SMS pôžičky bez týchto poplatkov?

Nemusíte sadať na lep finančným pirátom. Prejdite si naše rady a tipy a získajte rýchlu, lacnú a bezpečnú pôžičku ešte dnes.

Veľký sprievodca svetom mikropôžičiek

1. Než požiadate o mikropôžičku

Než sa vrhnete do sveta mikropôžičiek, overte si, či si nemôžete jednoducho a rýchlo požičať od banky. Máte bankový účet a máte k nemu kontokorent? Potom si čiastku do 200 alebo 300 Euro alebo i viac môžete požičať jednoducho výberom zo svojej platobnej karty. Ak kontokorent nemáte, môžete si ho u väčšiny bánk nechať zriadiť. Ak máte pravidelný príjem a čisté registre, nemal by to byť problém. V opačnom prípade sa môžete vrhnúť do sveta mikropôžičiek.

2. Požiadajte si o mikropôžičku zdarma

Pôžička zadarmo - zdá sa Vám to ako rozprávka? Je to realita - niektoré spoločnosti poskytujú prvý úver zadarmo, aby získali nových zákazníkov. Aby ste mali pôžičku naozaj zadarmo, je potreba pôžičku včas a riadne splatiť. V opačnom prípade budete nielen platiť poplatok za požičanie, ale aj sankčné poplatky. Niektoré spoločnosti podmieňujú pôžičku zadarmo tým, že pôžičku splatíte presne 20. deň. Dajte si na to pozor. Je tiež nutné počítať s tým, že spoločnosti, ktoré prvú pôžičku poskytujú zadarmo, dobre vedia, čo robia. Veľká časť zákazníkov si totiž požičia opakovane, avšak opakované pôžičky sú už za štandardný poplatok. Medzi spoločnosti, ktoré poskytujú prvú pôžičku zadarmo, patrí napríklad Ferratum.

3. Nechcete pôžičku na účet? Žiadajte pôžičku na zloženku

Drvivá väčšina rýchlych pôžičiek je zaslaná na účet. Ak z akýchkoľvek dôvodov pôžičku na účet nechcete, môžete si požiadať u spoločnosti, ktorá zasiela peniaze na zloženku. Je ale nutné počítať s tým, že peniaze k Vám poputujú o niečo dlhšie - približne 2 - 4 pracovné dni.


Čo je to mikropôžička? Mikropôžičky čiže pôžičky pred výplatou či SMS pôžičky sú male nebankové pôžičky spravidla do 350 Eur so splatnosťou do 30 dní. Spláca sa raz splátkou na konci splatnosti, splátka sa skladá z požičanej sumy a poplatku za požičanie. Mikropôžička sa vyznačuje rýchlosťou vybavenia - peniaze môžete mať ešte v deň podania žiadosti, a minimom formalít. Slúži na preklenutie akútneho nedostatku financií pred výplatou, nemala by slúžiť na financovanie splátky inej pôžičky. Jej výhodou je rýchlosť a ľahká dostupnosť, nevýhodou potom pomerne vysoká cena za požičané peniaze.


Na čo si dať pozor

Mikropôžičky možno získať ľahko a rýchlo, o to väčšie však v sebe skrýva riziká. Dodržujte základné "bezpečnostné" pravidlá, aby Vám pôžička pomohla a nedostala Vás do väčších problémov

  • Mikropôžičku včas a riadne splatťe
  • Prehodnoťte rodinný rozpočet, aby ste si nemuseli znova požičiavať
  • Pokiaľ pôžičku nemôžete splatiť, nestrkajte hlavu do piesku, ale situáciu riešte.
    Komunikujte s veriteľom a dohodnite sa na splátkovom kalendári.
  • Nepožičiavajte si na zbytočnosti
  • Nepožičiavajte si pro niekoho iného
  • Dôkladne si prečítajte zmluvu o pôžičke
  • Požičiavajte si len od preverených spoločností, vyhnite se pôžičkám od súkromných investorov
  • Využite zdarma rad neziskových organizácií - viac sa dozviete tu