?> Chcete bezúročnú pôžičku? Poradíme ako na to
Naaj.sk > Financie > Pôžičky > Chcete bezúročnú pôžičku? Poradíme ako na to

Chcete bezúročnú pôžičku? Poradíme ako na to


Podelíme sa s Vami o tajomstvo. Vziať si pôžičku a nezaplatiť za ňu ani o cent naviac? I keď to znie neuveriteľne, takú variantu ponúka kreditná karta. Stačí využiť bezúročné obdobie a hneď máte pôžičku zadarmo. Prečo teda túto možnosť prehliadnuť? Môžete míňať, aj keď nevlastníte dostatočnú hotovosť na svojom účte, a splatiť to až za nejaký čas. Poradíme Vám, ako na to.

Ako funguje kreditná karta?

Najskôr si uveďme jej sesterskú variantu, a to kartu debetnú. Táto karta sa používa pre čerpanie finančných prostriedkov z bežného účtu. Koľko si uložíte na účet, toľko môžete minúť. Naopak kreditná karta je určitou formou úveru, kedy pri jej použití čerpáte pôžičku do určitého limitu. Ten zvyčajne býva až do výšky trojnásobku Vášho mesačného príjmu. K dispozícii Vám sú peniaze banky, a tak na bežnom účte nemusíte mať žiadnu hotovosť. Úver jednoducho neskôr splatíte spolu s naúčtovanými úrokmi. Ako sme už v úvode načrtli, úrokom sa môžete úplne vyhnúť. Stačí pôžičku splatiť v lehote bezúročného obdobia.

Ako najlepšie využiť bezúročné obdobie?

Výrazne ušetríte, keď využijete bezúročné obdobie na bezhotovostné platby kartou. V prípade, že vyberáte peniaze z bankomatu, sú ihneď úročené od dátumu výberu a bezúročné obdobie sa na ne nevzťahuje. Dĺžka tohto obdobia môže byť až 55 dní, a odvíja sa od toho, kedy ste nákup uskutočnili. Uveďme si dve varianty nákupu:

  • Pokiaľ uskutočníte nákup prvý deň v mesiaci, máte na zaplatenie dlhu čas celý mesiac + ďalších 25 dní z nasledujúceho mesiaca. Tým získate bezúročné obdobie v dĺžke 55 dní.
  • Pokiaľ uskutočníte nákup posledný deň v mesiaci, máte na zaplatenie dlhu čas už len 25 dní z nasledujúceho mesiaca, čím sa Vám bezúročné obdobie skráti na dobu 25 dní.

Na čo si dať pozor pri použití kreditnej karty?

Zistite si, či je kreditná karta naozaj výhodná. Takýmto ukazovateľom sú poplatky za jej vedenie. Tie sa odvíjajú od podmienok banky, typu karty a rozsahu dohodnutých doplnkových služieb a poistenia. Zaujímajte sa aj o poplatky za správu úveru, za transakcie kartou, za prekročenie úverového rámca či nesplatenia úveru. Snažte sa peniaze splatiť do lehoty bezúročného obdobia, inak zaplatíte na ročnom úroku od 12 do 24%. Obmedzte výbery z bankomatu na minimum, pretože sú vysoko spoplatnené. Majte tiež neustály prehľad, koľko peňazí ste už odčerpali a pri samotných platbách dbajte na bezpečnosť.

Copyright © 2019 Marek Stanovský, všetky práva vyhradené

Kontakt na prevádzkovateľa

O projekte NAAJ.sk

Právna doložka