?> Šesť tipov na zaujímavý víkendový výlet v ČR - NAAJ.sk
Naaj.sk > Cestovanie > ŠŠesť tipov na zaujímavý víkendový výlet v ČR

ŠŠesť tipov na zaujímavý víkendový výlet v ČR

Čas prázdnin vyzýva k výletom a k poznávaniu Českej republiky. Vezmite svoju rodinu alebo priateľov na víkendový výlet po krásach tejto krajiny a prineste si domov nezabudnuteľné zážitky.

Tipy na zaujímavé víkendové výlety | Ilustračné foto

Výlet na bicykli Moravskou bránou

Urobte si výlet na bicykloch po štyridsiatich kilometroch dlhom údolí Moravskej brány, ktorú lemujú Hostýnské a Oderské vrchy. Cyklovýletenie nadchne deti, ktoré sa na desiatich stanovištiach dozvedia dávnu históriu tunajších významných archeologických nálezísk. Odfotiť sa potom môžu u sochy mamutieho mláďaťa v Přerove-Predmostie a preliezť tajné zákutia hradu Helfštýn.Cyklovýlety nadchne deti, ktoré sa na desiatich stanovištiach dozvie dávnu históriu tunajších významných archeologických nálezísk. Odfotiť sa potom môžu u sochy mamutieho mláďaťa v Přerove-Predmostie a preliezť tajné zákutia hradu Helfštýn.

Mapa tu

Výlet k Nýznerovským vodopádom

Nýznerovské vodopády nájdete južne od mesta Žulová na severných svahoch Rychlebských hôr. K vodopádom sa dostanete po lesnej asfaltke. Vodopády vytvárajú ojedinelý prírodný výtvor a skôr než vodopády pripomínajú roklinu či kaňon. Jednotlivé stupne vytvárajú kaskády a pereje s bezprostrednou blízkosťou skalných stien.

Mapa tu

Výlet na hrad Krakovec

U tohto hradu Vás prekvapí, že mu chýbajú hradby. Z troch strán bol chránený mohutnými múrmi. Vo svojej dobe to bolo najluxusnejšie sídlo v krajinách Koruny českej. Jedinečné sú tu krížové klenby v asymetrických miestnostiach. Natáčal sa tu film "Nech žijú duchovia" alebo "Princ a Večernica". Za povšimnutie stojí hradný most, ktorý bol postavený bez železných klincov podľa stredovekej predlohy. K hradu sa dostanete od Rakovníka, smerom na Plzeň, na Šípy a odtiaľ na Krakovec.

Mapa tu

Výlet na romantický Holštejn

Na strmom vápencovom brale bol postavený v 13. storočí hrad Holštejn. Nájdete ho nad obcou Holštejn a nad potokom Biela voda. Do súčasnosti sa zachovali zvyšky hradieb, múrov a valcové veže. V skale pod hradom sa skrýva jaskyňa Hladomorňa, kde predtým bolo hradné väzenie. Dnes sa v nej zdržujú netopiere. Návšteva je možná na vlastné nebezpečenstvo.

Mapa tu

Výlet do Tiských stien

Urobte si výlet Malými Tiskými stenami v Tisé. Čaká na vás ojedinelý labyrint Tiských stien rôznorodých tvarov s výstižnými menami. Zapojte svoju predstavivosť a vymyslite mená vlastné. Chodiť môžete podľa značiek a po náučnom chodníku, ale pozor, je veľmi ľahké sa tu stratiť. Z Tiských skál sa vám potom rozprestrie výhľad do šíreho okolia.

Mapa tu

Výlet do rozprávkovej Narnie
Vedeli ste, že rozprávka, keď štyri deti prešli skrz šatníkovú skriňu do kúzelného sveta, sa mala pôvodne nakrúcať na Novom Zélande. Avšak tvorcovia potrebovali rozprávkovo bielu zimnú krajinu, preto sa vydali do Tiských stien. Zavítajte do skalného obydlia pána Tumnusa, ktoré je na mape ozna-čené ako Medvedí brloh. Vo filme je k videniu aj Pravčická brána, výhľady do národného parku České Švajčiarsko a skalná gotická brána v Adršpašskom skalnom meste.

Výlet okolo priehrady Seč

Začnite od hrádze priehrady Seč, na ktorú sa dostanete tunelom pod zrúcaninou hradu Vildštejn. Potom pokračujte po hrádzi po zelenej turistickej značke. Dostanete sa k rozcestníku pod Oheb. Keď sa dáte po modrej značke, dôjdete k zrúcanine hradu Oheb. Následne sa môžete vydať lesom cez osadu Ústupky k rieke Chrudimce, ktorá sa tu vlieva do Sečskej priehrady. Cesta pokračuje k lávke cez Chrudimky. Môžete sa dať po žltej značke do obce Klocová, kde stojí pamätná lipa. Červená turistická značka Vás potom dovedie späť k priehrade.

Mapa tu

Copyright © 2021 Marek Stanovský, všetky práva vyhradené

Kontakt na prevádzkovateľa

O projekte NAAJ.sk

Právna doložka