?> Päť tipov na zaujímavú dovolenku v ČR - NAAJ.sk
Naaj.sk > Cestovanie > Päť tipov na zaujímavú dovolenku v ČR

Päť tipov na zaujímavú dovolenku v ČR

Skúste tento rok prežiť dovolenku netradične a zaujímavo. Zažite adrenalín, naučte sa jazdiť na koni ako indiáni alebo sa preneste do rozprávky.

Tipy na zaujímavú dovolenku v ČR | Ilustračné foto

Dovolenka v indiánskej dedine s koňmi

Tiež bol Váš detský sen stať sa indiánom? Alebo chcete svoje deti naučiť jazdiť na koni? Prežite dovolenku v indiánskej dedine, kde nebude chýbať dobrodružstvo a romantika. Bývať budete v tee-pee uprostred prírody a vziať môžete so sebou aj svojho psieho miláčika. Naučíte sa nielen jazdiť na koni, ale aj vyrábať šíp, korálkovú ozdobu, mokasíny a zahrať si môžete s deťmi indiánske hry. Dovolenka je aj pre milovníkov pešej turistiky alebo cyklistov, kedy je možné objavovať krásy prírody a kultúrnych pamiatok. Milujete hučanie rieky? Čo takto rozložiť si deku na jej brehu a odpočívať? Pochutnať si potom môžete na opekanom mäse na ohni a zrelaxovať sa môžete v indiánskej saune.Bývať budete v tee-pee uprostred prírody a vziať môžete so sebou aj svojho psieho maznáčika. Naučíte sa nielen jazdiť na koni, ale aj vyrábať šíp, korálkovú ozdobu, mokasíny a zahrať si môžete s deťmi indiánske hry. Dovolenka je aj pre milovníkov pešej turistiky alebo cyklistov, kedy je možné objavovať krásy prírody a kultúrnych pamiatok. Milujete hučanie rieky? Čo takto rozložiť si deku na jej brehu a odpočívať? Pochutnať si potom môžete na rožnenie mäsu na ohni a zrelaxovať v indiánskej saune.


Dovolenka na ekofarme

Ste radi obklopení prírodou a zvieratami? A čo takto stráviť dovolenku na jednej z ekofariem? Napríklad v južných Čechách sa nachádza atraktívne miesto k odpočinku a príjemnému prežitiu dovolenky. Zavítajte na ekofarmy Horní Chrášťany, kde na vás čaká novo zrekonštruovaná a štýlová ekofarma. K jedlu vám bude pripravená strava z miestnych domácich špecialít z ekologických produktov priamo z farmy. Nevšedné ubytovanie potom môžete zažiť v loveckej chatke, ktorá je 200 metrov od ekofarmy, a zaspávať iba pár metrov od ohrady s danielmi, muflónmi a jeleňmi. Domov si potom odvezte vynikajúce domáce eko produkty (syry, ryby, vajcia, jogurty, hovädzie mäso, zverinu).

  • Cena ubytovania na ekofarme - apartmán s kuchynkou pre 6 osôb za 110 eur za noc izby 18 eur / osoba na 1 noc
  • Cena ubytovania v loveckej chate – 54 eur / noc
  • Viac sa dozviete na http://www.ekofarmachrastany.cz/

Dovolenka v Adrenalin Park Jeseníky

Tí, čo si radi pumpujú do žíl adrenalín, je tu v slovenských podmienkach niečo nevídaného: adrenalínový park v Jeseníkoch. Adrenalín Park Jeseníky zaručuje nevšedné zážitky, dobrodružstvo a poriadnu dávku adrenalínu. Tešiť sa môžete na lanové centrum až so 47 prekážkami. Kolená sa Vám roztrasú na Adrenalín Tower, čo je 14 metrov vysoká veža s lanovou sieťou, jakobovým rebríkom a horolezeckou stenou. Pre deti od štyroch rokov je tu Detské lanové centrum so špeciálnym samoistiacim systémom s 13 prekážkami. Výskať budete na obrej hojdačke a obrej lanovke 140 metrov dlhým zjazdom. Užiť si tiež môžete jazdu na westernových koňoch či trampolínach. Nechýba ani obľúbený paintball v senníku a v lese s množstvom prírodných prekážok.


Dovolenka v rozprávkovej dedinke

Túžite vrátiť sa občas do detských rokov? Aj v dospelosti sa radi pozriete na obľúbenú rozprávku? Skúste netypické ubytovanie, ktoré Vás prenesie do obľúbených detských rozprávok. Bývať môžete v domčeku s názvom Snehulienka, Rákosníček, Mlyn, Karkulka, Nebo a Peklo, Pařez, Budulínek, Rumcajs a Cipísek, Švec alebo U kováča Mateja. Rozprávková dedinka je súčasťou ubytovacieho rezortu Hotel Podlesí a bola postavená v priebehu roka 2011 a 2012. Nachádza sa vo svahu na okraji lesa priamo za hotelom. Vstup do dedinky je len možný pre ubytovaných hostí. Každý domček je určený pre štyri osoby, a to najmä pre rodiny s deťmi. V prízemí sa nachádza predsieň, útulná izbička a sociálne zariadenie so sprchou, v podkroví manželské dvojlôžko a dve samostatné lôžka.


Dovolenka na obytnej lodi či hausbótu

Ste milovníci vody? Páči sa Vám pohupovanie lodi na vodnej hladine a vždy ste si chceli vyjsť po rieke? Potom je pre vás tou správnou voľnou dovolenka na lodi či hausbótu, ktorý môžete riadiť bez akéhokoľvek oprávnenia či skúšok. Užite si plavbu a staňte sa kapitánom. Požičovne sú umiestnené v Prahe Holešoviciach a v Poděbradoch. Spoznajte romantické zákutia Vltavy a Labe a pozrite sa na známe miesta z iného uhla pohľadu. S loďami či hausbótmi môžete zažiť pohodovú aktívnu relaxáciu.


Copyright © 2021 Marek Stanovský, všetky práva vyhradené

Kontakt na prevádzkovateľa

O projekte NAAJ.sk

Právna doložka